Γεώργιος

Παπαευαγγέλου

Εργαστηριακό Διδακτικό Προσωπικό
Σύντομο Βιογραφικό

Ο Γεώργιος Παπαευαγγέλου είναι Εργαστηριακό Διδακτικό Προσωπικό (Ε.ΔΙ.Π.) του Τμήματος Αγρονόμων και Τοπογράφων Μηχανικών του Α.Π.Θ. από το 2017, με γνωστικό αντικείμενο «Υδραυλική και Τεχνική Υδρολογία». Είναι Δρ Μηχανικής Ρευστών του INP Grenoble, Γαλλία (με υποτροφία του Προγράμματος Science της Ευρωπαίκής Επιτροπής), MSc του VU των Βρυξελλών του Βελγίου, Αγρονόμος Τοπογράφος Μηχανικός Α.Π.Θ. Εχει πολύχρονη διδακτική εμπειρία στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση (Α.Π.Θ., Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, ΤΕΙ Σερρών), στην Επαγγελματική Κατάρτιση (Δημόσια ΙΕΚ, ΚΕΚ), και στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση. Επίσης έχει ερευνητική εμπειρία (Α.Π.Θ., Laboratoire de Rheologie – Grenoble – Γαλλία), και διοικητική εμπειρία (Διευθυντής Εργαστηριακού Κέντρου, Υποδιευθυντής ΕΠΑΛ). Εχει συμμετάσχει σε μεγάλο αριθμό ευρωπαικών Προγραμμάτων ανταλλαγής διδασκόντων και σπουδαστών. Εχει 9 άρθρα σε επιστημονικά περιοδικά με κριτές και 18 παρουσιάσεις εργασιών σε επιστημονικά Συνέδρια.

Βιογραφικό

Τμήμα Αγρονόμων και Τοπογράφων Μηχανικών